My Profile

sama fff

Contact Details

Ribbons

Bio

جزیره زیبای قشم در جنوب ایران و در میان آبهای خلیج فارس قرار دارد و از نظر موقعیت استانی در استان هرمزگان واقع شده است . جزیره قشم بیش از هزار و پانصد کیلومترمربع وسعت دارد و بزرگترین جزیره ایران محسوب می گردد . قشم از سوی نواحی شمالی با شهر بندرعباس ، و از سمت شرق با جزیره لارک ، از جنوب با جزیره هنگام و از جنوب غربی با جزایر  ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک همجوار است .

تور قشم سفر باتو دارای تاریخی هزاران ساله است و تمدن و شهر نشینی در آن از آغاز سلسله ساسانی شکل گرفته است و در گذشته به این جزیره ابرکاروان می گفتند . با ورود اسلام به سرزمین ایران ، قشم تحت اشغال اعراب مسلمان درآمد و رفته رفته شکل آن تغییر نمود اما دوباره به قلمرو ایران باز گردانده شد . اینگونه بود که کم کم همه چیز رنگ و شکل دیگری به خود گرفت. کم کم حکومت های مختلفی بر این با در دوران قاجار پای اروپایی ها به این منطقه باز شد و قشم برای مدتها تحت اشغال پرتغالی ها در آمد . و حین گشت و گذار در این جزیره با ردپایی از اشغال و سلطه آنان مواجه می شوید . با روی کار آمدن قاجار این منطقه استقلال خود را باز یافت و دوباره به قلمرو ایران پیوست .

بهتر است بدانید مشهد دارای آب و هوایی گرم و مرطوب است و از این رو بهترین زمان برای سفر به این جزیره فصول سرد سال یعنی حدودا از اوایل پاییز تا اوایل بهار خواهد بود . شرایط آب و هوایی فصول گرم سال سخت و طاقت فرساست و به خصوص برای سفر و گشت و گذار مساعد نخواهد بود . و در این برهه از زمان تعداد مسافران قشم به حداقل میزان خود می رسد . از این رو بهترین زمان برای سفر به مشهد  ماه های دی و بهمن و اسفند است که البته در ماه فروردین نیز تعداد مسافران بسیار زیاد است .  در این زمان بیشینه دما چهل و شش درجه و کمینه آن به شانزده درجه سانتی گراد می رسد و با خیال راحت می توانید همه زیبائیهای قشم را لمس کنید.

در تور مشهد پیشنهادی سفر باتو ، در سالهای اخیر ، صنعت گردشگری و توریسم در این جزیره رشد چشمگیری داشته و در همین راستا شاهد پدید آمدن امکانات رفاهی و تفریحی متعددی بوده ایم . ساخت هتل ها و اقامت گاههای لوکس و مدرن و همین طور ساخت دهها مرکز خرید مدرن نتیجه همین سرمایه گذاری هاست که به تبع رقبت برای سفر و اقامت در جزیره قشم را افزایش داده و امروزه با افزایش چشم گیر میزان سفرها روبرو هستیم .