My Profile

shadmehr forohar

Contact Details

Ribbons

Bio

جاذبه های دیدنی در قاره سبز – اروپا

قاره شگفت انگیز اروپا خانه پنجاه کشور دنیاست . این قاره دارای متنوع‌ترین فرهنگ ها و پر فراز و نشیب ترین تاریخ ها را دیده و با وجود طبیعتی شگفت انگیز به قاره سبز مشهور شده است . از کوهستان های آلپ گرفته تا دره های همیشه سبز و سواحل بلورین . در این قاره صدها مکان دیدنی به چشم می خورد که توسط یونسکو به ثبت رسیده است . و ما در ادامه این مقاله قصد داریم برخی از دیدنی ترین آنها را به شما معرفی کنیم . پس تا انتها همراهمان باشید .

کرواسی : پارک ملی دریاچه‌های پلیتویس (Plitvice)

کشور کرواسی در تور اروپا لوکس دارای طبیعتی شگفت انگیز است و پارک ملی دریاچه پلیتویس چنان زیبا و خیره کننده است که در ردیف دوم فهرست ما جا گرفته است و سالانه میزبان هزاران گردشگر از سراسر دنیا ست . پارک ملی دریاچه‌های پلیویتس ، از مجموع شانزده دریاچه‌ تشکیل شده که هر یک دارای ویژگی های منحصر بفردی است . اما آبهای زلال و کریستالی و طبیعتی سرسبز و خیره کننده از مشخصه های بارز همگی آنهاست . این منطقه در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است به خاطر وجود آبشارها ، غارها و دریاچه‌های مختلف به شهرت رسیده است . جریان آب مابین سنگهای آهک و زمینهای گچی در طی هزاران سال ، رنگ آب این دریاچه ها را به سبز زمردین تبدیل نموده است .

نروژ : اسوالبارد (Svalbard)

به گزارش سفر باتو ، اسوالبارد نروژ منطقه ای شگفت انگیز اما دور افتاده است و یکی از شمالی‌ترین مناطق مسکونی کره‌ زمین محسوب می گردد . این مجمع الجزایر در نزدیکی قطب شمال قرار گرفته اند و سطح آن با لایه ضخیمی از  یخ پوشیده شده است . اسوالبارد  یکی از بکرترین و عجیب‌ترین مناطق دنیاست که دارای حیات وحشی بسیار غنی است . این منطقه زیستگاه خرس قطبی و گوزن شمالی است.