My Profile

vahid nasr

Contact Details

Ribbons

Bio

جاذبه های  دیدنی در شهر وان

شهر وان و تور وان در شرق کشور ترکیه قرار گرفته و از سمت شمال غربی با برخی شهر های ایران همجوار است . و همین امر سبب شده بسیاری از گردشگران ایرانی از راه زمینی و در زمانی کوتاه به این شهر سفر کنند . هزینه های نسبتا پایین سفر و اقامت در این شهر ، وجود طبیعتی زیبا و چشم نواز و همچنین امکانات رفاهی فراوان و در کنار آن وجود دهها مرکز خرید مدرن و متنوع در میزان علاقه ایرانیان برای سفر به وان بی تاثیر نبوده و روز به روز نیز بر تعداد آن ها افزوده می گردد .

این شهر با دارا بودن جاذبه های دیدنی متنوع ، گردشگران بسیاری را در خود جای داده است ، از زیباترین دریاچه کشور ترکیه گرفته تا کوههای پوشیده از برف آرارات و جزیره زیبای آختامار و همچنین آبشار مرادیه همه و همه ارزش سفر به این شهر نه چندان بزرگ را توجیه می کند . همچنین باید افزود وان شهری تاریخی است که آثار تاریخی باشکوه آن نشان دهنده تاریخ پر فراز و نشیب و فرهنگی بسیار غنی است . باستان شناسان قدمت این منطقه را به پنج هزار سال پیش نسبت می دهند و در طی این دوران فرمانروایی ها بزرگی همچون اوراتو ها ، رومیان ، یونانیان و سلجوقیان بر آن فرمانروایی می کردند و آثار به جا مانده از هریک آنها بخش جذاب این سفر خواهد بود .  

در ادامه این مطلب قصد داریم برخی از جاذبه های دیدنی شهر را به شما معرفی نماییم . پس با ما در سفر به کیش و استانبول همراه باشید:

در ابتدا یکی از قدیمی ترین و البته زیباترین پارک های شهر ایروان در تور ارمنستان سفر باتو  را به شما معرفی می کنیم . پارک بسیار بزرگ عشاق از جمله مکان های مورد علاقه مردم شهر و همین طور گردشگران است که معمولا بسیاری از جشن ها و برنامه های فرهنگی در این مکان برگزار می گردد . با اینکه در شهر ایروان مکان های تفریحی فراوانی وجود دارد اما مردم شهر و برخی گردشگران گشت و گذار در پارک عشاق را به مابقی تفرجگاههای شهر ترجیح داده و غروب ها به این مکان آمده و همین طور شبها را در این مکان به صبح می رسانند . جالب است بدانید این پارک در دوره های مختلف دارای اسامی متفاوتی بوده و بارها نام آن تغییر نموده است . بعنوان مثال در قرن هجدهم آن را  کوزم پارک می نامیدند و بعد از آن در دوران جنگ جهانی دوم این پارک مورد بازسازی قرار گرفته و به احترام شاعر مشهور روس ، پارک پوشکین نامیده شد .