My Profile

neda mnm

Contact Details

Ribbons

Bio

ساحل فاسلیس   Phaselis

ساحل فاسلیس از دیگر سواحل معروف و پر طرفدار در شهر آنتالیاست . این ساحل دارای چشم اندازی زیبا و آب هایی فیروزه ای است و در اطراف آن آثار تاریخی متعددی قرار دارد . به عنوان مثال ، شهر باستانی الیمپوسن که از دوران فرمانروایی رومیان و یونانیان باقی مانده در اطراف این ساحل قرار دارد . ساحل کمر  Kemer

منطقه ای ساحلی کمر در تور آنتالیا سفر باتو از دیگر سواحل پر طرفدار در شهر آنتالیاست ، که از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است . جالب است بدانید این ساحل توانسته عنوان پاک ترین ساحل در شهر آنتالیا را به دست آورد و از سوی اتحادیه  اروپا موفق به دریافت پرچم آبی گردیده است . تماشای منظره غروب آفتاب از پهنای این ساحل لحظاتی بیاد ماندنی و رویایی است و کاری است که اغلب گردشگران مایل به انجام آن هستند .

ساحل بلک    Belek Beach 

این ساحل یکی از معروف ترین سواحل شهر آنتالیاست که دارای امکانات متعددی است و به عنوان منطقه ای مجلل و لوکس شناخته می شود . ساحل بلک دارای آبهایی شفاف و زلال است و شن های طلائی رنگ آن برای استراحت و آفتاب گرفتن ایده ال است . در این ساحل بازار تفریحات و فعالیت های ورزشی همچون گلف و تنیس بسیار داغ است که البته تجربه آن هزینه هنگفتی در بر خواهد داشت . بطور کلی میتوان گفت ساحل بلک محل گشت و گذار و خوشگذرانی افراد مشهور و ثروتمند است . این ساحل حدود شانزده کیلومتر طول دارد  و امروزه یکی از پرطرفدارترین سواحل شهر آنتالیا تلقی میگردد .

قلعه ناریکالا – تفلیس

قلعه زیبا و باشکوه ناریکالا یادگار حکمرانی ایرانیان بر این سرزمین است . این قلعه در قرن چهارم میلادی و توسط سلسله ساسانی ساخته شده و از آن برای دفاع از شهر تفلیس استفاده می ‌شد . معماری این بنا بر گرفته از معماری ایرانی و ظاهر آن شبیه به ارگ‌های باستانی ایران است .

قلعه ناریکالا در تور گرجستان سفر باتو ، در دامنه کوه متاتسمیندا قرار دارد و دسترسی به آن تا حدودی دشوار خواهد بود و دور تا دور آن مناظری شگفت انگیز و زیبا در بر گرفته است .

بنای یادبود تاریخ گرجستان – تفلیس

این بنای باشکوه یادآور تاریخ و تمدن هزاران ساله این سرزمین است و در فاله کمی از شهر تفلیس قرار  دارد .  این منطقه جذاب و تماشایی مجموعه ای از تندیس ها را در خود جای داده که توسط مجسمه ساز برجسته گرجی به نام سهراب سره تلی ساخته شده است و با بازدید از آن با گوشه از تاریخ و تمدن کشور گرجستان آشنا خواهید شد . با ورود به این منطقه با ستون هایی روبرو می شوید که شبیه به تخت جمشید است و حدودا سی متر ارتفاع دارند که در قسمت بالای آن تندیس از پادشان ، ملکه‌ها و قهرمانان دیده می شود و در قسمت پایینی آن نیز شرح زندگی حضرت مسیح بازگو شده است .